04
Wrz
Kiermasz książek i podręczników 2019/20

Informujemy, iż kiermasz-giełda używanych podręczników i książek dla klas II, IV i absolwentów ZSOT odbędzie się  w najbliższy poniedziałek (9 września) pod dachem przy wejściu głównym na stolikach od godziny 8:45 do 12:35 wyłącznie na przerwach!  W tych samych godzinach, ale we wtorek 10 września,  wystawiają się klasy III oraz absolwenci ZSOT. Informujemy i przypominamy, iż jest szeroka możliwość również sprzedaży-zakupu książek drogą internetową... , a szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zawierane transakcje! Ponadto przypominamy, iż uczniowie klas I po podstawówce mają do zakupu zupełnie nowe podręczniki, których nie będzie na kiermaszu.
   Życzymy udanych i przemyślanych zakupów.

19
Cze
Kolejny sukces plastyczny Emilii

Emilia Pyka- uczennica klasy 1TL została laureatką czytelniczo-plastycznego konkursu zatytułowanego: "Czworonożny przyjaciel bohaterem książki",  uzyskując drugie miejsce.

Serdecznie gratuluję!

Beata Dudek

17
Cze
Uroczyste otwarcie nowego gmachu MPBP w Lublińcu

W czwartek 13 czerwca br. miała miejsce długo wyczekiwana uroczystość oddania do użytku nowej siedziby Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu, w której udział wzięła reprezentacja naszej szkoły w osobach pani wicedyrektor Jolanty Wróbel oraz nauczycielek Marii Mikołajczyk-Szczęsnej i Beaty Dudek. Zaproszeni zostali także uczniowie: Szymon Bula i Mateusz Lubosz z klasy 1TI, którzy przez cały rok szkolny pracowali jako wolontariusze przy pakowaniu i przenoszeniu księgozbioru do nowej siedziby. Uczniowie zostali nagrodzeni, otrzymując podziękowania z rąk Burmistrza Miasta i Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Nowa biblioteka robi ogromne wrażenie dzięki modernistycznej konstrukcji bryły budynku i aranżacji przestrzeni tak od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Mamy nadzieję, że społeczność Lublińca doceni ten nowoczesny obiekt, będzie go odwiedzać i chętnie uczestniczyć we wszystkich przedsięwzięciach zaproponowanych przez pracowników. Liczymy na to, że z tej możliwości skorzysta również społeczność Kazika.

 

12
Cze
Jak nie czytam jak czytam

7 czerwca br. w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja pt. "Jak nie czytam jak czytam". Nasze coroczne  "Czytanie na trawie" z powodu niesprzyjającej aury musiało zostać przeniesione na dużą salę gimnastyczną.

Przybyłym uczniom i nauczycielom dziękujemy za promocję czytelnictwa.

12
Cze
Sukces uczennic w konkursie plastycznym

Miło mi poinformować, że nasze uczennice Emilia Kosytorz  z kl. 1TH  i Emilia Pyka z kl. 1TL zostały laureatkami Regionalnego Konkursu Ekologicznego „Eko-Różanecznik Katawbijski" organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach. Emilka Kosytorz zdobyła 1 miejsce, a Emilka Pyka- 2 miejsce.

Serdecznie gratuluję!

Beata Dudek

05
Cze
"Jak nie czytam, jak czytam"

Dnia 7 czerwca br. (piątek) w naszej szkole odbędzie sie ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam". Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w przedsięwzięciu. Prosimy o zabranie ze sobą książek, czasopism. Spotykamy sie o godzinie 10.30 (długa przerwa) przed budynkiem szkoły.
Serdecznie zapraszamy!

31
Maj
Uwaga!

  Biblioteka przypomina o konieczności rozliczenia się z wypożyczonych wydawnictw do dnia 12.06.br. Uczniowie zainteresowani wypożyczeniem książek na czas wakacji proszeni są o indywidualny kontakt z Biblioteką.

 

03
Kwi
Uwaga maturzyści!

Do 17 kwietnia br. (środa) proszę rozliczyć się z biblioteką ze wszystkich wypożyczonych wydawnictw.