28
Sty
SUKCES UCZNIA W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ZARZĄDZANIA

Komitet Główny  opublikował listę zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.

Uczeń  klasy III TIB – Mateusz Dworaczyk poradził sobie z obszerną wiedzą dotyczącą przedsiębiorczości, zarządzania, problematyką gospodarczą oraz dodatkową wiedzą ekonomiczną, służącą zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych i zakwalifikował się do II etapu olimpiady!

Do tegorocznej edycji zgłoszonych było prawie 3015 uczniów z całej Polski.

Patronat nad olimpiadą objęły wyższe uczelnie: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie i inne instytucje: Narodowy Bank Polski, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne SA, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa w Warszawie, Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju, Urząd Miasta Częstochowy, Akademia Trenerów Sportu we Wrocławiu, Fundacja Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Gratuluję kwalifikacji i życzę powodzenia w II etapie.

Opiekun:

Jolanta Romańska

21
Sty
SUKCES UCZNIÓW W OLIMPIADZIE ZUS „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”

Jaka będzie moja przyszła emerytura? Na jakie świadczenia mogę liczyć przystępując do ubezpieczeń społecznych? Jakie składki opłaca przedsiębiorca? Te i inne pytania nie stanowią dla nich problemu. Mowa oczywiście o uczestnikach Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Złośliwi mówią, że w szkole dowiemy się ile wynosi liczba pi z dokładnością do 10 miejsc po przecinku, ale nie dowiemy się, jak oblicza się emeryturę. Temu stereotypowi na pewno przeczą uczestnicy projektu „Lekcje z ZUS” i uczestnicy I etapu Olimpiady.

Uczniowie z klasy:

I TBM: Wiktoria Borowska

I TBM: Juliusz Kulik

I LO: Michał Walter

poradzili sobie z trudnymi zagadnieniami jakimi są ubezpieczenia i zakwalifikowali się do II etapu olimpiady, tym samym nasza szkoła znalazła się wśród 20 najlepszych szkół w regionie z najwyższą liczbą punków kwalifikującą do II etapu.

Do tegorocznej edycji Olimpiady przystąpiło ponad 34 tysiące uczniów z ponad 1000 szkół z kraju.

Projekt i olimpiadę objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Gratuluję kwalifikacji i życzę powodzenia w II etapie

Koordynator projektu i opiekun olimpiady

Jolanta Romańska

 

21
Sty
SUKCES UCZNIA W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Komitet Główny opublikował listę zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Uczeń z klasy III TIB – Mateusz Dworaczyk poradził sobie z obszerną wiedzą dotyczącą przedsiębiorczości, zarządzania, gospodarki i zakwalifikował się do II etapu olimpiady.

Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i pro przedsiębiorczym charakterze, ma status jednej z największych olimpiad dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Do tegorocznej edycji zgłoszonych było prawie 12 tysięcy uczniów z 735 szkół w całej Polsce.

Olimpiada to wspólna inicjatywa Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Gratuluję kwalifikacji i życzę powodzenia w II etapie.

Opiekun:

Jolanta Romańska

 

10
Sty
Śląski Konkurs Matematyczny dla klas I i II
Zachęcamy do udziału w XVI edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego im. Krystyny Skórnik, który objęty został patronatem Pani Urszuli Bauer — Śląskiego Kuratora Oświaty. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs odbędzie się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, Aleja Jana Pawła II 126/130 w dniu 18.01.2019 r. o godz.10.00.
Chętnych do reprezentowania szkoły zapraszamy do Pani Grażyny Kaczorowskiej - nauczycielki matematyki. Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku (14.01.2019r.) do godziny 9.45.
 
Uwaga ! Zajęcia przygotowujące odbędą się w poniedziałek tj. 14.01.2019 r. o godz. 8:05 w sali nr 35.
05
Sty
Klawiaturowe wyzwanie

Uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w VI edycji konkursu "Klawiaturowe wyzwania". Ogólnopolskie zawody miały za zadanie wyłonić najlepszych mistrzów klawiatury w kraju. Szkołę reprezentowali Magda Stemarowicz, Daniel Piechota (4 TII) oraz Paweł Skubała (3 TI). Drużyna w swojej kategorii wiekowej zajęła wysokie 5 miejsce spośród 31 ekip z innych szkół.  Indywidualnie Paweł zajął 7 miejsce, Daniel 15 miejsce, a Magda - 63 miejsce w gronie 293 uczestników zawodów.

Gratulujemy!!!