22
Kwi
Programowanie w Pythonie

Na początku była nuda. Potem pojawiły się one. Pierwsze gry wideo i na zawsze zmieniły oblicze rozrywki. Ale ich czas minął… Czy na pewno?

Programisto, weź udział w konkursie Restore Classic with PixBlocks i daj nowe życie tytułom sprzed lat! Wykorzystaj swoje umiejętności i kreatywność i napisz w języku Python odświeżoną wersję wybranej gry wydanej przed 1995 rokiem. Skompiluj ją w darmowym kompilatorze PixBlocks. Pokaż, że stare koncepty mogą dalej rozpalać wyobraźnie graczy i wygraj jedną z nagród.

Szczegóły tutaj

Zapraszam, M.Pulcer

19
Kwi
Akcja Żonkile w 77 rocznicę powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia, czyli w niedzielę, przypada 77. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Co roku w tym dniu prowadzimy w szkole akcję Żonkile.

Dlaczego żonkile? Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom, przynosząc te żółte, wiosenne kwiaty.
Akcji towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Dla nas to bardzo ważne słowa.
Dlatego w niedzielę będziemy publikować swoje zdjęcia lub zdjęcia żonkili i innych żółtych kwiatów, które wykonacie sami.
Kwiaty można zrobić z papieru według szablonu - podajemy propozycję w linku: https://bit.ly/3bKAWGJ - albo inaczej - jako origami, przedszkolną kolorowankę, kwiat z bibuły, szmatki czy zdjęcie z ogródka. Zdjęcia publikujemy jako komentarze do wiadomości na szkolnym fanpage'u.

Akcje, w których podtrzymujemy pamięć o bohaterach i ofiarach, jednoczą naszą społeczność i budują wspólną tożsamość opartą na najwyższych wartościach. Wierzymy, że podobnie jak poprzednio, przyłączycie się do ambasadorów tego wydarzenia

10
Kwi
NAJLEPSZE ŻYCZENIA

27
Mar
Wielkanocna Zbiórka Żywności

Wielkanocna Zbiórka Żywności dnia 28.03.2020 r. w Galerii 11 - Biedronce została odwołana.

23
Mar
POLITECHNIKA ŚLĄSKA

Drodzy uczniowie,

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej. Pod poniższymi linkami znajdziecie ciekawe informacje:  

O POLITECHNICE I KIERUNKACH

SPECJALNOŚCI

wink

 

 

23
Mar
Zajęcia strażackie

Miło nam poinformować, że szkoła wzbogaciła się o 8 hełmów strażackich, w których uczniowie będą mogli odbywać zajęcia praktyczne organizowane na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

22
Mar
LITERACKI SMS
Na piątek 20 marca 2020 roku zaplanowaliśmy w ZSOT finał Ogólnopolskiego Konkursu "Literacki sms. Poezja i proza na 160 znaków". Uroczystość się nie odbyła, ale zwycięzcy zostali wyłonieni. Dlatego pragniemy pogratulować tym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i tym, którzy zostali jego laureatami (wśród 522 prac wyróżniliśmy 12).
Ich prace znajdziecie w prezentacji:
Nasz konkurs odbywał się przez 10 lat. Wspierali nas znakomici patroni: Izabela Leszczyna - Poseł na Sejm RP, i Poseł Andrzej Gawron, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Śląski, Śląski Kurator Oświaty i Starosta Lubliniecki. Pragniemy im z gorącego serca podziękować za popieranie naszej inicjatywy oraz fundowanie cennych nagród.
Dziękujemy dyrektor Joannie Walczak za motywowanie do działania i klimat w szkole sprzyjający organizacji tak dużych przedsięwzięć. Dziękujemy nauczycielkom języka polskiego i biblioteki, które współorganizowały konkurs przez te wszystkie lata. Od 2010 roku były w tym gronie: Jolanta Wróbel, Beata Dudek i Maria Mikołajczyk-Szczęsna. W tym roku dołączyły kolejne dwie polonistki - Justyna Włodarczyk i Cecylia Ochman. Dziękujemy także informatykom: Pawłowi Kołodziejowi i Małgorzacie Klimczyk, którzy pomagali nam w sprawach technicznych. Dziękujemy uczniom, którzy prezentowali prace plastyczne - w tym roku jest to Marcin Grytz z klasy 1TIG - a także ogromnej grupie uczniów II Liceum Ogólnokształcącego, którzy co roku potwierdzali swoje menadżerskie talenty, organizując finał dla zaproszonych gości. Nasz Dzień Talentów dzięki tym wszystkim osobom przez 10 lat miał oprawę na bardzo wysokim poziomie.
Katarzyna Myrcik
19
Mar
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
Szanowni Rodzice i Uczniowie!

     W zaistniałej sytuacji pragniemy zaprosić zarówno rodziców, jak i  uczniów naszej szkoły do komunikowania się ze szkolnymi specjalistami za pomocą komunikatora w i-dzienniku oraz poprzez skrzynkę mailową:

  • alinalipowska@zsot.pl - pedagog szkolny
  • lilianabialas@zsot.pl - psycholog szkolny
  • mariolastrzoda@zsot.pl - pedagog szkolny

Zachęcamy do kontaktu celem otrzymania pomocy psychologiczno-pedagogicznej, dzielenia się spostrzeżeniami, propozycjami. Jeżeli macie Państwo pytania, sprawy- piszcie. Postaramy się odpowiedzieć i pomóc w miarę obecnych możliwości. Życzymy zdrowia i spokoju. 

Alina Lipowska
Liliana Białas
Mariola Strzoda