Obie szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych cieszą się z utrzymania znakomitej pozycji i zdobycia prestiżowych tytułów. Od lat zajmują miejsca rankingowe, jakich zazdroszczą im inne szkoły w regionie.
Otrzymaliśmy:
Tytuł „Złotej Szkoły” w technikum za 55 miejsce w Polsce, 8 na Śląsku
Tytuł „Srebrnej Szkoły” dla liceum za 435 miejsce w Polsce, 48 na Śląsku
Za „Kazikiem” tradycyjnie w szeregu ustawiają się wszystkie technika regionu tarnogórskiego które lubliniecka szkoła wyprzedza o co najmniej 60 pozycji, i częstochowskiego – ponad 180 miejsc za Technikum nr 2. Prestiż i renoma ZSOT jako szkoły technicznej przekładają się też na znakomity nabór.
Tym bardziej cieszy utrzymujący się sukces II Liceum Ogólnokształcącego – szkoły, która tradycyjnie prowadzi jeden tylko profil menadżerski. Każdy indywidualny wynik ucznia ma w tej sytuacji znaczący wpływ na miejsce na liście rankingowej. Absolwenci tej klasy mogą więc uznać własne wyniki maturalne za osobisty wkład w rozwój i promocję swojej szkoły.
Gratuluję ubiegłorocznym maturzystom i ich nauczycielom, bo to przecież wspólny sukces wielu osób - mówi Joanna Walczak, dyrektor ZSOT. – Niełatwo jest rokrocznie osiągać coraz wyższe wyniki. Poprzeczkę zawiesiliśmy bardzo wysoko, dlatego jestem dumna, kiedy widzę, że nasze notowania są nadal znakomite.
Powiat lubliniecki może poszczycić się wysokim poziomem nauczania szkół średnich. Jednakowe kryteria dla całego kraju są bardzo przydatne dla ósmoklasistów i ich rodziców, którzy coraz częściej porównują zdawalność i wyniki w szkołach w Lublińcu i w okolicznych miastach. Istotnym elementem są także sukcesywnie poprawiające się warunki pracy, co – szczególnie w roku wdrażania reformy do szkół średnich – może być powodem do dumy.
Czytaj więcej....