30
Sty
Akcja #WeRemember

WeRemember

W ciągu jednego dnia powstało w naszej szkole mnóstwo zdjęć wyrażających poparcie dla ogólnoświatowej akcji #WeRemember

Uczczciliśmy pamięć o ofiarach Holokaustu i zaprotestowaliśmy przeciw mowie nienawiści, która jest początkiem wszelkiego zła na świecie. Dołączyliśmy tym samym do ogromnego grona osób, którym zależy, by doświadczenie, jakie ludzkość wyniosła z II wojny światowej, przyniosło refleksję i moralną naukę dla przyszłych pokoleń.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcji za zaangażowanie. Jak zawsze, stanęliście na wysokości zadania i POKAZALIŚCIE KLASĘ
K. Myrcik, A. Kubat

30
Sty
Sukces Matematyków

Do finału XVI Śląskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowało się dwóch uczniów naszej szkoły:

- Piotr Kulisz z klasy 1 TI,

- Michał Walter z klasy 1 LO.

W zawodach rejonowych wzięło udział 272 uczniów z 62 szkół województwa śląskiego. Uczniom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w walce o tytuł laureata.

29
Sty
Polonez na lublinieckim rynku po raz ósmy już w piątek 1 lutego!

W piątek 1 lutego punktualnie o godzinie 14:00 barwny korowód prowadzony tradycyjnie od wielu lat wspólnie przez władze naszego miasta i powiatu wraz z tancerzami Zespołu "Śląsk" wyruszy w takt jednego z dostojniejszych polskich tańców- poloneza.
Mija już 8 lat, odkąd w 2012 roku maturzyści z ZSOT zorganizowali pierwszego w mieście flash moba i w kilkunastostopniowym mrozie odtańczyli wspólnie tradycyjnego poloneza w centrum miasta ku zdziwieniu i apropacie zaskoczonych przechodniów.
Zapraszamy gorąco po raz kolejny wszystkich  uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim maturzystów, którzy- jak w latach poprzednich- staną się  gospodarzami tego przedsięwzięcia. Stroje ludowe i świetny humor mile widziane! ;) Przybywajcie!

28
Sty
SUKCES UCZNIA W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ZARZĄDZANIA

Komitet Główny  opublikował listę zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.

Uczeń  klasy III TIB – Mateusz Dworaczyk poradził sobie z obszerną wiedzą dotyczącą przedsiębiorczości, zarządzania, problematyką gospodarczą oraz dodatkową wiedzą ekonomiczną, służącą zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych i zakwalifikował się do II etapu olimpiady!

Do tegorocznej edycji zgłoszonych było prawie 3015 uczniów z całej Polski.

Patronat nad olimpiadą objęły wyższe uczelnie: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie i inne instytucje: Narodowy Bank Polski, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne SA, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa w Warszawie, Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju, Urząd Miasta Częstochowy, Akademia Trenerów Sportu we Wrocławiu, Fundacja Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Gratuluję kwalifikacji i życzę powodzenia w II etapie.

Opiekun:

Jolanta Romańska

27
Sty
Studniówka 3LO, 4HT i 4TA

100 dni do matury to już przeszłość. W sobotę, podczas Studniówki klas 3LO, 4HT i 4TA zaczęliśmy oficjalne odliczanie.

W bardzo miłej atmosferze, w obecności pani dyrektor Joanny Walczak, wychowawczyń: Henryki Sukienik, Małgorzaty Klimczyk, Danuty Gajdy i Agnieszki Drumowicz, nauczycieli, zaproszonych gości i rodziców uczciliśmy rozpoczęcie ostatniego etapu edukacji klas maturalnych, który zakończy się 6 maja.
Zanim nadejdzie ten wyczekiwany wielki finał, powspominajmy kilka chwil z długiej sobotniej nocy.
Zdjęcia: Czesława Włuka

25
Sty
Uczniowie Technikum Budowlanego powalczą o Finał Ogólnopolski XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Tegoroczne zmagania olimpijczyków na szczeblu okręgowym odbędą się 2 marca w Bytomiu. Naszą szkołę reprezentować będą tegoroczni maturzyści z klasy 4TB. Skład olimpijczyków został wyłoniony po zaciętych zmaganiach na podstawie etapu szkolnego i prezentuje się następująco:

1.      Daniel Hat

2.      Biela Jacek

3.      Gambuś Błażej

4.      Kopyciok Weronika

5.      Andryszczak Szymon

6.      Słodczyk Jacek

7.      Gajda Kamila

8.      Gorgosz Julia

Naszym olimpijczykom gratulujemy awansu do kolejnego etapu olimpiady i życzymy powodzenia, pamiętając że dobre wyniki już na etapie okręgowym pozwalają uzyskać indeks dowolnej uczelni technicznej w Polsce bez postępowania kwalifikacyjnego !!! 

24
Sty
Lekcja doradztwa zawodowego

Grupa uczniów  naszej szkoły reprezentująca poszczególne zawody w dniu 24 stycznia br. przeprowadziła bardzo interesujące zajęcia z doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej nr 3. Nasi uczniowie zaprezentowali poszczególne zawody,  opowiadając o programie nauki, praktykach zawodowych i możliwości dalszego rozwoju czyli pracy lub edukacji.   Młodzież wzbogaciła swoje prezentacje ćwiczeniami np. w  doborze odpowiedniego opakowania i oznakowania dla przewożonych towarów, czy rozpoznawaniu narzędzi mechanicznych, rozpoznawaniu elementów budowy komputera, posługiwaniu się  kamerą termowizyjną. Największym  zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z układania serwetek i doboru odpowiednich naczyń do trunków.

Miło było posłuchać jak w ciepły i serdeczny sposób nasi uczniowie opowiadają o swojej szkole, podkreślając, że to bardzo dobra szkoła, w której pracują wyjątkowi nauczyciele, potrafiący zainteresować ucznia i docenić jego starania.

 Dla uczniów klas ósmych były to  bardzo potrzebne i ciekawe zajęcia pokazujące   możliwości  dalszej nauki  i kariery zawodowej.

Pedagodzy szkolni

23
Sty
Jak funkcjonuje Biedronka?

Klasa 2TL szukała dziś odpowiedzi na to pytanie w centrum dystrybucyjnym Biedronki w Skarbimierzu. Mieliśmy okazję poznać zasady magazynowania towaru, przygotowania towaru do wysyłki oraz zobaczyć na żywo różne rodzaje wózków widłowych wykorzystywanych w pracy w magazynie. Serdecznie współczujemy pracownikom działu Mrożonki pracy w temperaturze -18 °. Byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy wrócić do upalnych -5.

Liczymy na więcej podobnych wycieczek, dzięki którym poznajemy logistykę w praktyce.

Dziękujemy za opiekę paniom Aleksandrze Bawor i Iwonie Wosik oraz naszemu aniołowi stróżowi w osobie  pani Darii Pawełczyk.

Uczniowie klasy 2TL