23
Sty
Jak funkcjonuje Biedronka?

Klasa 2TL szukała dziś odpowiedzi na to pytanie w centrum dystrybucyjnym Biedronki w Skarbimierzu. Mieliśmy okazję poznać zasady magazynowania towaru, przygotowania towaru do wysyłki oraz zobaczyć na żywo różne rodzaje wózków widłowych wykorzystywanych w pracy w magazynie. Serdecznie współczujemy pracownikom działu Mrożonki pracy w temperaturze -18 °. Byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy wrócić do upalnych -5.

Liczymy na więcej podobnych wycieczek, dzięki którym poznajemy logistykę w praktyce.

Dziękujemy za opiekę paniom Aleksandrze Bawor i Iwonie Wosik oraz naszemu aniołowi stróżowi w osobie  pani Darii Pawełczyk.

Uczniowie klasy 2TL

23
Sty
Zajęcia w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu

21 stycznia tego roku w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu  dzielna grupa naszych uczniów wzięła udział w zajęciach praktycznych dotyczących wiedzy z ratownictwa wysokościowego, przystępując do nich z dużym zaangażowaniem.

Cieszymy się, że w naszej szkole są osoby odważne  chcące w przyszłości ratować innychsmilesmilesmile

W zajęciach brali udział uczniowie z klasy 1TBM.

 

22
Sty
2 TL w EJOCIE
Klasa 2 TL dnia  15.01.2019r. wybrała się do współpracującej z ZSOT firmy EJOT w Ciasnej.  Podczas wycieczki dydaktycznej  uczniowie zapoznali się z produkcją oraz procesami magazynowymi. Dodatkowo mogliśmy obserwować urządzenia wykorzystywane w pracy magazyniera, które znamy z lekcji. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Jarosława Waliszki oraz wszystkich pracowników firmy EJOT za przeprowadzenie zajęć praktycznych dla logistyków.
 
Daria Pawełczyk 
i uczniowie kl. 2 TL w ZSOT
22
Sty
Uczniowie ZSOT na szkoleniu firmy IZODOM

21 stycznia 2019 klasy 2TB oraz 3TIB wraz z nauczycielami przedmiotów  budowlanych uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do Zduńskiej Woli, której głównym punktem było szkolenie przeprowadzone przez  firmę IZODOM. To producent zajmujący się produkcją kształtek styropianowych dla budownictwa, specjalistycznych płyt dociepleniowych oraz innych elementów z tworzyw piankowych. Rozwiązania oferowane przez firmę były wielokrotnie doceniane za ich innowacyjność i energooszczędność. Firma prowadzi badania i prace rozwojowe współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi instytutami naukowymi. Nasi uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego, nowoczesnego laboratorium badawczego oraz uczestniczyli w wykładzie dotyczącym charakterystyki, wykonawstwa oraz zalet budynków wykonanych w technologii IZODOM, co potwierdzone zostało wystawieniem certyfikatów potwierdzających  odbycie  szkolenia.

Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza zaprocentuje w przyszłym życiu zawodowym i zachęci do stosowania nowoczesnych technologii w budownictwie.

 

Daniel Łodziński

Maciej Siwiński

22
Sty
Zimowe Powtórki Maturalne

 
Uniwersytet Śląski Maturzystów serdecznie zaprasza uczniów klas maturalnych do wzięcia udziału w Zimowych Powtórkach Maturalnych oraz Intensywnych Warsztatach Maturalnych. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie.
Uniwersytet Śląski Maturzystów to jednostka prowadząca swoją działalność od 7 lat, gwarantują najwyższą jakość i wspaniałych wykładowców korzystających z najnowszych metod dydaktycznych.

21
Sty
Konkurs "Prawda i kłamstwo o Katyniu"
Pani Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego już po raz dziesiąty organizuje Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, do udziału w którym pragnie zaprosić uczniów naszej szkoły.
 
Tegoroczna, jubileuszowa edycja, będzie miała szczególny charakter. Laureaci trzech pierwszych miejsc zostaną nagrodzeni wyjazdami studyjnymi do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Prace na temat: Prawda i kłamstwo o Katyniu" mogą mieć dowolną formę, np. esej, rozprawa, reportaż, wspomnienie. Objętość pracy: do 5 stron wydruku komputerowego (czcionka 12 pkt.; interlinia 1,5).
Powinny zawierać notkę biograficzną o autorze pracy, dane o wykorzystanych źródłach i opracowaniach historycznych. Muszą być oryginalne – wcześniej nigdzie nie wykorzystywane
Termin, kiedy muszą się znaleźć u organizatora: 28 lutego 2019r.
Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycielek j. polskiego i/ lub historii.
21
Sty
Studniówka 4TII, 4TIM i 4TB za nami

Sezon studniówkowy czas zacząć! Klasy 4TII, 4TIM i 4TB bawiły się w sobotę 19 stycznia w restauracji "Antares", świętując radosny dzień stu (ściślej 108) dni przed maturą.
Dla tych klas rozpoczęło się już finalne odliczanie. Byle ktoś się nie zagapił ;)
Jakby co: http://zegarmaturalny.net :)
Zdjęcia: Cz. Włuka

21
Sty
SUKCES UCZNIÓW W OLIMPIADZIE ZUS „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”

Jaka będzie moja przyszła emerytura? Na jakie świadczenia mogę liczyć przystępując do ubezpieczeń społecznych? Jakie składki opłaca przedsiębiorca? Te i inne pytania nie stanowią dla nich problemu. Mowa oczywiście o uczestnikach Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Złośliwi mówią, że w szkole dowiemy się ile wynosi liczba pi z dokładnością do 10 miejsc po przecinku, ale nie dowiemy się, jak oblicza się emeryturę. Temu stereotypowi na pewno przeczą uczestnicy projektu „Lekcje z ZUS” i uczestnicy I etapu Olimpiady.

Uczniowie z klasy:

I TBM: Wiktoria Borowska

I TBM: Juliusz Kulik

I LO: Michał Walter

poradzili sobie z trudnymi zagadnieniami jakimi są ubezpieczenia i zakwalifikowali się do II etapu olimpiady, tym samym nasza szkoła znalazła się wśród 20 najlepszych szkół w regionie z najwyższą liczbą punków kwalifikującą do II etapu.

Do tegorocznej edycji Olimpiady przystąpiło ponad 34 tysiące uczniów z ponad 1000 szkół z kraju.

Projekt i olimpiadę objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Gratuluję kwalifikacji i życzę powodzenia w II etapie

Koordynator projektu i opiekun olimpiady

Jolanta Romańska