18
Maj
Kangur Matematyczny 2020

KANGUR MATEMATYCZNY 2020

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu "Kangur Matematyczny'' podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem platformy Dzwonek.pl . Wszystkim uczestnikom zostaną przesłane dane do kont: nazwa użytkownika (login) i hasło. Konkurs poprzedzony będzie tzw. konkursem próbnym.

Uczestnicy konkursu zobowiązani są wejść na stronę konkursu i zapoznać się z dokumentem "Instrukcja dla uczestnika konkursu".

WAŻNE!!!

Do środy, 20.05.2020r., proszę zalogować się na platformie Dzwonek.pl . W profilu konta uzupełnić imię   i nazwisko, co ułatwi później identyfikację wyników oraz sprawdzenie, czy wszystkim udało się zalogować.     Na platformie uczniowie są reprezentowani jedynie przez loginy.

                                           TERMINARZ KONKURSU

KATEGORIA

Konkurs próbny

Konkurs Kangur 2020

Kl. II, III, IV  STUDENT

22.05.2020r. godz.14.30

28.05.2020r. (czw.), godz. 16.30

Kl. I  JUNIOR

22.05.2020r. godz.16.30

29.05.2020r. ( pt.),  godz.  16.30

Szkolny koordynator

Maria Kubat

MariaKubat@gmail.com

18
Maj
Sukces naszej maturzystki!


W poniedziałek 11 maja 2020r. Stowarzyszenie Cognitis ogłosiło wyniki XI edycjikonkursu ogólnopolskiego Talent za Talent. Miło nam poinformować, że w gronie 24  finalistów  z  całej  Polski  znalazła  się Julia  Wieczorek – tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół Ogólnokształcąco -Technicznych. Konkurs skierowany był do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy w trakcie swojej edukacji przedmaturalnej wykazali się aktywnością, zaangażowaniem społecznym oraz naukowym, a także umiejętnościami przywódczymi i kompetencjami matematycznymi.  Pierwszy  etap  trwał od  15 marca  do  30  kwietnia.  Zadaniem uczestników było  przygotowanie  formularza doświadczeń oraz wskazanie swoich cech charakteru, które wpływająna kształt podejmowanych  przez  nich  działań w życiu codziennym.  W  następnym  etapie najlepsi  liderzy  spotkają się w   Warszawie na wydarzeniu, podczas którego sprawdzane będą ich umiejętności podejmowania inicjatywy oraz przewodzenia i angażowania się w prace grupy.  Gala  finałowa ogólnopolskiego konkursu Talent  za  Talent odbędzie  się w  siedzibie  Ministerstwa Edukacji  Narodowej, jednak  jego  termin nie jest  jeszcze znany  z  powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Warto zaznaczyć, że   konkurs   objęty   jest   honorowym   patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, jak  również patronatem wielu prestiżowych uczelni:   m. in. Szkoły   Głównej Handlowej   w   Warszawie, Uniwersytetu   Warszawskiego,   Politechniki Warszawskiej,   Politechniki Wrocławskiej oraz patronatem medialnym: Perspektywy.

Jak należy wnioskować z powyższego, również zdalnie można brać udział w  ciekawych  projektach i  kształtować swoją przyszłość.  Daje  to  możliwość zdobywania  kolejnych  doświadczeń i  osiągnięć,  które  korzystnie  wpływają na rozwój przyszłej kariery zawodowej.

Trzymamy kciuki za dalszy udział Julii w projekcie i życzymy powodzenia!

13
Maj
I Wirtualny Dzień Otwarty Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie

Wydarzenie mające na celu promocję kształcenia odbędzie się 19 maja br. o godzinie 10.00 na Facebooku Uniwersytetu oraz za pośrednictwem strony internetowej.

Podczas Dnia Otwartego JM Rektor
Uniwersytetu prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska skieruje słowo
powitania do Maturzystów, Kandydatów oraz Przyjaciół Uczelni.
Przedstawiciele Wydziałów opowiedzą o prowadzonych kierunkach i
warunkach kształcenia. Nie zabraknie także studentów, którzy
podzielą się ciekawostkami o tym jak się studiuje i dlaczego warto
dołączyć do naszej uniwersyteckiej społeczności. Następnie
pospacerujecie po uczelnianym kampusie.

Zapraszamy !

12
Maj
Program Stypendialny: ART GrECo - Aktywny Rozwój Talentów GrECo

O stypendia w wysokości 3.500 zł na realizację swoich pasji i  zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych (od VI klasy) i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w miejscowości liczącej do 30.000 mieszkańców na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego lub pomorskiego (czyli tam, gdzie GrECo Polska ma swoje oddziały). Stypendium jest skierowane także do uczniów, którzy dojeżdżają z małej miejscowości do szkoły w większym mieście, lub mieszkają w bursie czy też internacie.

Bliższe informacje: https://www.greco.services/pl/stypendia.html

ULOTKA

11
Maj
Drzwi Otwarte w Instytucie Psychologii UWr
Drodzy Maturzyści,
 
informujemy, że Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje w sobotę 16 maja 2020 r. Drzwi Otwarte Online, na które
szczególnie serdecznie zaprasza uczennice i uczniów szkół średnich, zainteresowanych studiowaniem psychologii.
Szczegóły wydarzenia znaleźć można pod tym linkiem:
 
dr Kamila Madeja-Bień
Instytut Psychologii
Uniwersytet Wrocławski
ul. J. Wł. Dawida 1
50-527 Wrocław
 
05
Maj
Pomoc bez wychodzenia z domu

Drodzy Uczniowie i Rodzice poniżej zamieszczamy link, pod którym zebrane są telefony do wielu instytucji  i miejsc świadczących pomoc zarówno dla dzieci  i młodzieży jak i  dla dorosłych  Dotyczą one wielu obszarów  dotyczących trudności w funkcjonowaniu, przeżywanych kryzysów, strat, porad prawnych, uzależnień, przemocy i wielu innych. Przy każdym kontakcie podana jest krótka informacja do kogo i w jakiej formie kierowana jest pomoc. Pod nimi zamieszone są także linki do stron, gdzie można znaleźć wiele pomocnych informacji  i porad dotyczących  szeroko rozumianej pomocy psychologicznej.

https://www.porozmawiajmy.edu.pl/czytelnia/pomoc-bez-wychodzenia-z-domu

W Lublińcu pomoc w różnych sprawach dotyczących dzieci i młodzieży  udziela  Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lublińcu. Kontakt do pracowników:

 • a.siwy@pppplubliniec.pl - rehabilitant
 • l.bialas@pppplubliniec.pl - psycholog, doradca zawodowy
 • m.barwicka@pppplubliniec.pl - pedagog, doradca zawodowy
 • b.tofilska@pppplubliniec.pl - psycholog, surdologopeda, tyflopedagog
 • k.mach@pppplubliniec.pl - logopeda
 • s.kacprzycka@pppplubliniec.pl - logopeda
 • j.sroczynska@pppplubliniec.pl - pedagog, surdopedagog
 • a.jaskmanicka@pppplubliniec.pl - pedagog
 • r.kotas@pppplubliniec.pl - psycholog, surdopedagog
 • a.graca@pppplubliniec.pl - pedagog
 • j.moch@pppplubliniec.pl - pedagog, neurologopeda
 • d.lesniak@pppplubliniec.pl - psycholog
 • j.pobudejska@pppplubliniec.pl - pedagog, surdopedagog

Urząd Miejski w Lublińcu uruchomił infolinię dla mieszkańców Lublińca, którzy chcieliby uzyskać pomoc psychologiczną w związku z trudną sytuacją związaną z trwającą w naszym kraju epidemią choroby COVID-19. Infolinia jest dostępna od poniedziałku do soboty, od godz. 18.00 do 21.00.   Nr infolinii: 537 795 720.   Porad psychologicznych udziela dyplomowany psycholog – Pani Sandra Kazek.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
podany link i ilustracja  pochodzi ze strony porozmawiajmy. edu.pl

05
Maj
Giganci programowania

Zachęcam do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach poświęconych podstawom programowania. W ramach zajęć programowania w języku Python zostaniecie zapoznani z podstawowymi zagadnieniami związanymi z tworzeniem aplikacji komputerowych, takimi jak: zmienne, operacje na zmiennych, formatowanie danych, instrukcje warunkowe oraz pętle. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h). Formularz zgłoszeniowy wraz z terminarzem znajdziecie tutaj

M.Pulcer

27
Kwi
Dzień Otwarty Politechniki Ślaskiej-online

Odwiedź Politechnikę Śląską... nie wychodząc z domu!

Drodzy Maturzyści,

 

Nie możemy się teraz spotkać w realu, spotkajmy się w sieci! Zapraszamy Was serdecznie na Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej online. Wydarzenie odbędzie się na żywo, na kanale YouTube Politechniki Śląskiej, wystarczy kliknąć w link: https://youtu.be/yJv58TeishE

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2872180162819891/

Spotykamy się 30 kwietnia o 11:00. Kilka słów do Was skieruje JM Rektor Politechniki Śląskiej, przedstawimy Wam krótko naszą Uczelnię, a szefowa Centrum Obsługi Studiów opowie jakie kierunki studiów mamy w ofercie oraz przedstawi najważniejsze zasady rekrutacji.

Nie zabraknie także naszych studentów, którzy opowiedzą Wam jak się studiuje na Politechnice Śląskiej.

Będziecie mogli także zadać nurtujące Was pytania na czacie, który potrwa godzinę od 12:00, na kanale YouTube.

Czekamy na Was!

Anna Świderska / samodzielny referent administracyjny

Biuro Promocji

ul. Akademicka 2A, pok. 297, 44-100 Gliwice

+48 32 237 20 17  

anna.swiderska@polsl.pl