24
Kwi
Odbiór świadectw

 

Drodzy  Maturzyści,

od dzisiaj w sekretariacie czekają na Was świadectwa ukończenia naszej szkoły, świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, nagrody Dyrektora ZSOT, listy gratulacyjne ...

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  rekomenduję odbiór w/w w czerwcu, przy okazji egzaminów maturalnych. Jeśli ktoś z Was potrzebuje w/w dokumentów wcześniej, zapraszamy :

- 28 kwietnia (wtorek) maturzystów klasy 4HT, 4TAM - po wcześniejszym ustaleniu godziny z wychowawcą,

- 29 kwietnia (środa) maturzystów klasy 3LO, 4TI - po wcześniejszym ustaleniu godziny z wychowawcą,

- 30 kwietnia (czwartek) maturzystów klasy 4TIB - po wcześniejszym ustaleniu godziny z wychowawcą.

Dyrektor ZSOT Lubliniec,  Joanna Walczak.

22
Kwi
Programowanie w Pythonie

Na początku była nuda. Potem pojawiły się one. Pierwsze gry wideo i na zawsze zmieniły oblicze rozrywki. Ale ich czas minął… Czy na pewno?

Programisto, weź udział w konkursie Restore Classic with PixBlocks i daj nowe życie tytułom sprzed lat! Wykorzystaj swoje umiejętności i kreatywność i napisz w języku Python odświeżoną wersję wybranej gry wydanej przed 1995 rokiem. Skompiluj ją w darmowym kompilatorze PixBlocks. Pokaż, że stare koncepty mogą dalej rozpalać wyobraźnie graczy i wygraj jedną z nagród.

Szczegóły tutaj

Zapraszam, M.Pulcer

19
Kwi
Akcja Żonkile w 77 rocznicę powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia, czyli w niedzielę, przypada 77. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Co roku w tym dniu prowadzimy w szkole akcję Żonkile.

Dlaczego żonkile? Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom, przynosząc te żółte, wiosenne kwiaty.
Akcji towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Dla nas to bardzo ważne słowa.
Dlatego w niedzielę będziemy publikować swoje zdjęcia lub zdjęcia żonkili i innych żółtych kwiatów, które wykonacie sami.
Kwiaty można zrobić z papieru według szablonu - podajemy propozycję w linku: https://bit.ly/3bKAWGJ - albo inaczej - jako origami, przedszkolną kolorowankę, kwiat z bibuły, szmatki czy zdjęcie z ogródka. Zdjęcia publikujemy jako komentarze do wiadomości na szkolnym fanpage'u.

Akcje, w których podtrzymujemy pamięć o bohaterach i ofiarach, jednoczą naszą społeczność i budują wspólną tożsamość opartą na najwyższych wartościach. Wierzymy, że podobnie jak poprzednio, przyłączycie się do ambasadorów tego wydarzenia

17
Kwi
MATURZYŚCI

W ramach umowy partnerskiej polecam wirtualny Dzień Otwarty AGH, który ze względu na epidemię odbywa się na portalach społecznościowych:

https://www.facebook.com/AGH.Krakow/

https://www.facebook.com/aghdlaszkol

https://www.facebook.com/events/165015771495883/

https://kandydaci.agh.edu.pl/

W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną, Dzień Otwarty AGH będzie miał charakter wirtualny. Wydarzenie w formie transmisji on-line odbędzie się 17 kwietnia 2020 r. w godzinach 10.00-12.00. Zapraszamy uczniów do udziału!

 
16
Kwi
Dziewczyny na Politechniki

Witam.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach kampanii "Dziewczyny na Politechniki!" przygotowała specjalne wydarzenie online:

"Kierunki Wirusoodporne - czyli co studiować, żeby zawsze mieć pracę?"

Patronami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Dnia 23 kwietnia (czwartek) w godzinach 14.00 - 17.30 organizujemy bezpłatną konferencję online, podczas której razem z ekspertami z firm oraz studentkami z całej Polski będziemy pokazywać i w prosty sposób omawiać przyszłościowe kierunki studiów.

Wydarzenie organizowane będzie w czasie rzeczywistym i składa się z trzech modułów:

* krótkich 15-minutowych debat z przedstawicielami firm i studentkami, którzy będą w przystępny sposób opisywać kierunki oraz możliwości pracy po nich

*30-minutowej sesji, podczas której omówimy kierunki takie jak nanotechnologia, bioinformatyka, analityka danych, cyberbezpieczeństwo i wiele innych!

*wirtualnych stoisk online, gdzie politechniki z całej Polski będą prowadzić konsultacje  z uczniami i będzie można zadać wszystkie nurtujące młodych ludzi pytania

 Links:

[1] https://link.freshmail.mx/c/x7b93no8a2/wktv9nkui4

[2] https://link.freshmail.mx/c/y3ede8qait/wktv9nkui4

[3] https://link.freshmail.mx/c/fek0hnnyep/wktv9nkui4

[4] https://link.freshmail.mx/c/167w8tn7ek/wktv9nkui4

[5] https://link.freshmail.mx/c/slyprbpq2v/wktv9nkui4

 

10
Kwi
NAJLEPSZE ŻYCZENIA

27
Mar
Szkolny Konkurs Lekturowy

27 marca 2020 dokładnie o 15.00 na fanpage'u ZSOT na Facebooku wystartował spontanicznie Szkolny Konkurs Lekturowy. Zainteresowanie uczniów potwierdziło, że niezależnie od sytuacji, można i trzeba stawiać sobie wyzwania. 180 osób kliknęło na zdjęcie konkursowe, a 29 osób przysłało odpowiedzi. Zadanie wcale nie było łatwe, bo żeby odgadnąć tytuły, trzeba było znać treść lektur.

Można pogratulować zwycięzcom, a są to:
- Julia Popanda 3LO
- Martyna Widuch 3LO
- Aleksandra Kozuch 2LO
- Michał Walter 2LO
- Emilia Bejm 2LO
- Maja Cyroń 2LO
- Maria Krawczyk 2LO
- Natalia Dmowska 3LO
- Jessica Kotysz 3LO
- Natalia Kozuch 4TAM

O włos od czołówki znalazło się pięć uczennic, które zdobyły 1 punkt mniej:
- Wiktoria Stefanik 2LO
- Oliwia Feliks 2LO
- Monika Małkowska 4TIB
- Zuzanna Stryczak 4TAM
- Oliwia Gansiniec 2LO

Kto chce, może się jeszcze sprawdzić laughing

Odpowiedzi:

1. Mały Książę
2. Oskar i pani Róża
3. Makbet
4. Wesele
5. Lalka
6. Pan Tadeusz
7. Zemsta
8. Dziadów cz. II
9. Kamienie na szaniec
10. Romeo i Julia
11. Dżuma
12. Opowieść wigilijna

27
Mar
Wielkanocna Zbiórka Żywności

Wielkanocna Zbiórka Żywności dnia 28.03.2020 r. w Galerii 11 - Biedronce została odwołana.