Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim "Śladami dotyku"
REGULAMIN
Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Marii Ewy Aulich Śladami dotyku, 3. edycja, Wieluń, 2024 r.
Organizatorzy: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu, Towarzystwo Przyjaciół Wielunia
Patronat: Związek Nauczycielstwa Polskiego
Patronat Honorowy: Burmistrz Wielunia
Sponsor: Zasada Bikes
Cele konkursu:
- zachowanie w pamięci osoby i dorobku poetki i dziennikarki Marii Ewy Aulich,
- zauważenie talentów poetyckich,
- prezentacja twórczości poetyckiej młodych poetów i publikacja wierszy,
- doskonalenie warsztatu poetyckiego uczestników i wymiana doświadczeń.
Regulamin:
1. Uczestnikami Konkursu mogą być osoby w wieku od 15 do 30 lat (decyduje rok a nie data urodzenia), piszące w języku polskim, zamieszkałe na terenie dowolnego kraju.
2. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie w formie drukowanej dwóch egzemplarzy zestawu od jednego do trzech wierszy, które nie były nigdzie publikowane (także w Internecie na ogólnodostępnych forach), nie były nagradzane w innych konkursach i nie zostały wysłane na inne, równoległe czasowo konkursy poetyckie.
Tematyka i forma wierszy jest dowolna. Każdy wiersz powinien być opatrzony godłem (pseudonimem). Do korespondencji należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną godłem zawierającą:
a. imię i nazwisko autora, rok urodzenia,
b. adres, e-mail, numer telefonu,
c. oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celach związanych z Konkursem, według wzoru stanowiącego załącznik do regulaminu Konkursu.
d. oświadczenie autora, że wiersze są jego oryginalnym dziełem i ze nie zostały opublikowane, nagrodzone i wysłane na inne konkursy o zazębiającym się terminie, według wzoru stanowiącego załącznik do regulaminu konkursu.
Organizatorzy nie zwracają nadesłanych wierszy.
Termin nadsyłania prac: 27 marca 2024 r.
3. Oceny prac dokonuje jury powołane przez Organizatora.Przy ocenie wierszy są brane pod uwagę: warsztat poetycki, umiejętność posługiwania się językiem, wrażliwość poetycka, walory artystyczne, intelektualne i estetyczne wiersza. Nagrodzone wiersze są recenzowane. Recenzja stanowi element uzasadnienia nominacji do przyznania nagrody lub wyróżnienia.
4. Jury przyznaje jedną nagrodę główną: rower ufundowany przez firmę Zasada Bikes. Koło przyjaciół Marii Ewy Aulich funduje specjalną nagrodę w wysokości 500 zł za wiersz w kategorii: „Niezwykle o rzeczach zwykłych”, najbliższy stylowi poezji Marii Ewy Aulich. Nagroda ta jest przeznaczona na sfinansowanie wydania tomu poetyckiego laureatowi tej nagrody.
Uczestnicy wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe (głównie książki).
Wiersze nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane w okolicznościowym wydawnictwie.
Laureaci są zawiadomieni o nominacji do nagrody, ale warunkiem jej przyznania jest osobisty odbiór (podobnie wyróżnienia). W przypadku uzasadnionej nieobecności nagroda lub wyróżnienie są przyznawane.Uzasadnieniem nieobecności może być sytuacja w kraju, ważne przyczyny natury osobistej oraz działanie siły wyższej.
Wręczenie nagród następuje w siedzibie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu w terminie wyznaczonym przez Organizatora, wymienionym w p. 5. niniejszego regulaminu. W ramach gali konkursowej odbędzie spotkanie poetów (nie tylko laureatów, także pozostałych uczestników i zaproszonych gości) i warsztaty poetyckie o ustalonej wcześniej tematyce.W czasie warsztatów można również porozmawiać o swoich wierszach i wymienić się doświadczeniami.
Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania nagrodzonych i wyróżnionych wierszy oraz do ich wykorzystania w ramach prowadzonych warsztatów poetyckich.
5. Terminarz Konkursu
Otwarcie Konkursu: 10-15 lutego 2023 r.
Nadsyłanie prac: do 25 marca 2023 r.
Przekazanie wierszy do oceny jurorom: do 30 marca 2023 r.
Wybór wierszy nagrodzonych i wyróżnionych: do 10 kwietna 2023 r.
Zawiadomienie uczestników o nominacji do nagrody lub wyróżnienia: do 15 kwietnia 2023 r.
Uroczyste wręczenie nagród: 27 kwietnia 2023 r.
Organizatorzy
Czytaj więcej....