07
Lip
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
PRACA

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE  I N F O R M A T Y K
W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBLIŃCU

|
V

SZCZEGÓŁY

06
Lip
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
KANDYDACI DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

10 lipca br. (piątek) mija termin składania wniosków i kopii świadectw ukończenia szkoły podstawowej do szkoły pierwszego wyboru.

Dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili przypominajka:

strona rekrutacji  

strona ZSOT z przydatnymi wskazówkami i informacjami

harmonogram i regulamin rekrutacji

O naszych kierunkach i szkole przeczytacie na stronie zsot w zakładce rekrutacja.

 

 

ZAPRASZAMY i CZEKAMY NA WAS laughing

26
Cze
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
Drodzy uczniowie!

 

Gratulujemy wszystkim, Wam i sobie (nauczycielom), zamknięcia tego trudnego dla szkół okresu. Zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020 z  pozytywnym efektem. Mamy nadzieję, że wykorzystaliście zdalne nauczanie dla własnego rozwoju, a nie tylko zdobywania ocen, i z perspektywy czasu okres ten okaże się dla Was cennym doświadczeniem. Jeśli ktoś przykładał się do nauki, mógł jedynie wiele zyskać.

                Teraz jednak nadchodzą wakacje i to nimi wypada nam się zająć. Życzymy Wam więc prawdziwego odpoczynku, pełnego ruchu na świeżym powietrzu, z dala od komputerów, a jeśli to możliwe, w gronie serdecznych przyjaciół. Bawcie się, plażujcie, zdobywajcie górskie szczyty, by od września móc znów zdobywać te edukacyjne, a jednocześnie nie zapominajcie o bezpieczeństwie. Powodzenia i do zobaczenia!

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół
Ogólnokształcąco - Technicznych
w Lublińcu

27
Kwi
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
Harmonogram egzaminów zewnętrznych

Drodzy Uczniowie oraz Abiturienci ZSOT Lubliniec

Poniżej przedstawiam Wam nowy harmonogram egzaminów zewnętrznych, które ustaliło MEN.

Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca

Terminy egzaminów

Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

Życzę wytrwałości i powodzenia w przygotowaniach do egzaminów.

 

Joanna Walczak

 

10
Sty
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
RANKING "PERSPEKTYW" 2020 - „Złota Szkoła” dla technikum i „Srebrna Szkoła” dla liceum! BRAWO MY!

Obie szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych cieszą się z utrzymania znakomitej pozycji i zdobycia prestiżowych tytułów.  Od lat zajmują miejsca rankingowe, jakich zazdroszczą im inne szkoły w regionie.

Otrzymaliśmy:

 • Tytuł „Złotej Szkoły” w technikum za 55 miejsce w Polsce, 8 na Śląsku
 • Tytuł „Srebrnej Szkoły” dla liceum za 435 miejsce w Polsce, 48 na Śląsku

Za „Kazikiem” tradycyjnie w szeregu ustawiają się wszystkie technika regionu tarnogórskiego które lubliniecka szkoła wyprzedza o co najmniej 60 pozycji,  i częstochowskiego – ponad 180 miejsc za Technikum nr 2. Prestiż i renoma ZSOT jako szkoły technicznej przekładają się też na znakomity nabór.

Tym bardziej cieszy utrzymujący się sukces II Liceum Ogólnokształcącego – szkoły, która tradycyjnie prowadzi jeden tylko profil menadżerski.  Każdy indywidualny wynik ucznia ma w tej sytuacji znaczący wpływ na miejsce na liście rankingowej. Absolwenci tej klasy mogą więc uznać własne wyniki maturalne za osobisty wkład w rozwój i promocję swojej szkoły.

Gratuluję ubiegłorocznym maturzystom i ich nauczycielom, bo to przecież wspólny sukces wielu osób - mówi Joanna Walczak, dyrektor ZSOT. – Niełatwo jest rokrocznie osiągać coraz wyższe wyniki. Poprzeczkę zawiesiliśmy bardzo wysoko, dlatego jestem dumna, kiedy widzę, że nasze notowania są nadal znakomite.

Powiat lubliniecki może poszczycić się wysokim poziomem nauczania szkół średnich. Jednakowe kryteria dla całego kraju są bardzo przydatne dla ósmoklasistów i ich rodziców, którzy coraz częściej porównują zdawalność i wyniki w szkołach w Lublińcu i w okolicznych miastach.  Istotnym elementem są także sukcesywnie poprawiające się warunki pracy, co – szczególnie w roku wdrażania reformy do szkół średnich – może być powodem do dumy.

01
Lip
Zwolnieni z teorii

 

Szanowna Dyrekcjo!
 
 
 
Koniec roku szkolnego jest dla nas wszystkich czasem podsumowań. W tym roku w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii powstało 850 genialnych projektów społecznych, które są żywym dowodem na to, że młodzież ma moc sprawczą! Projekty najlepsze w Polsce zostały przez nas wyróżnione prestiżowymi nagrodami. Jedną z nich jest Złoty Wilk, przyznawany przez Kapitułę złożoną z ekspertów i specjalistów. Druga to Srebrny Wilk, który wędruje do najlepszych projektów w danym województwie.

Uczniowie Państwa szkoły, autorzy projektu ecoData, znaleźli się w tym roku w gronie laureatów zarówno Złotego, jak i Srebrnego Wilka - najważniejszych nagród przyznawanych w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii! Złotym Wilkiem w tym roku zostało wyróżnione jedynie 16 zespołów w całym kraju.

W związku z tym chcielibyśmy serdecznie pogratulować Państwu innowacyjnego podejścia do nauczania oraz skutecznego tworzenia środowiska wspierającego rozwój. Dziękujemy za to, że swoją otwartością na nowoczesne rozwiązania, dajecie młodzieży przestrzeń do działania oraz umożliwiacie jej i Nauczycielom Zwolnionym z Teorii rozwijanie u siebie kompetencji przyszłości.

Już niebawem rusza kolejna edycja Olimpiady - zachęcamy wszystkie nowoczesne szkoły ponadpodstawowe do tego, by ich nauczyciele dołączyli do grona Nauczycieli Zwolnionych z Teorii. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.nauczyciele.zwolnienizteorii.pl. Wspólnie będziemy rozwijać kompetencje i zmieniać polską edukację na bardziej praktyczną i pomagającą odnaleźć się we współczesnym świecie.


Z wyrazami szacunku,
Zespół Zwolnieni z Teorii

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
D
26
Cze
Udanych sportowych i bezpiecznych wakacji!!!

 Pandemia, izolacja a przede wszystkim nowe doświadczenie jakim niewątpliwie była zdalna edukacja to bardzo trudny czas dla nas wszystkich...sealed Na szczęście nasi wspaniali i dzielni uczniowie nie zapominali u ruchu i sporcie o czym można się przekonać na przygotowanej przeze mnie prezentacji, złożonej ze zdjęć i zrzutów z aktywności robionych przez naszych uczniów w czasie kwarantanny oraz chwilę po... cooltongue-out

 Zachęcam do pobrania (ponad 100MB) i obejrzenia oraz do wspomnień i... do kolejnych wakacyjnych aktywności! Życzymy Wam zdrowych i słonecznych, a przede wszystkim BEZPIECZNYCH wakacji!kiss Do zobaczenia we wrześniu (oby) już w szkole...! laughing

 Katedra w-f ZSOT

Aktywność fizyczna uczniów ZSOT w trakcie pandemii 

26
Cze
XIX EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

 

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.

Zapraszamy zdolnych, ambitnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2020/2021 czekają na Was stypendia pomostowe na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

O stypendium na I rok studiów może aplikować każdy maturzysta z 2020 r., który ukończy szkołę ponadgimnazjalną w 2020 roku i:

 • zda dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym
  (uzyska odpowiednią ilość punktów zgodną z wymaganiami programu);
 • zostanie przyjęty w roku akademickim 2020/2021 na I rok stacjonarnych studiów I stopnia, lub I rok stacjonarnych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich;
 • mieszka na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców;
 • pochodzi z niezamożnej rodziny
  (w której dochód na osobę nie przekracza 1820 zł brutto);

a ponadto spełnia jeden z poniższych warunków:

 • pochodzi z rodziny byłego pracownika PGR
  lub
 • jest/był uczestnikiem* finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej
  lub
 • jest członkiem rodziny wielodzietnej lub jest/był wychowankiem rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka
  lub
 • ma rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji programu.

  * Jeśli finałowy etap olimpiady został odwołany z powodu epidemii koronawirusa, o stypendium pomostowe w segmencie IB aplikować mogą kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do III (finałowego) etapu danej olimpiady.

Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na www.stypendia-pomostowe.pl.
Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 12 sierpnia do 14 września 2020 r., do godziny 16.00.

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.
Stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży zagranicznych.

23
Cze
Zakończenie roku

 

Drodzy Uczniowie,


rok szkolny 2019/2020 był zupełnie inny niż dotychczasowe,
zatem zakończenie zajęć dydaktycznych będzie w tym roku też niestandardowe.


Po odbiór świadectw zapraszamy wg harmonogramu:

godzina

frontowe wejście szkoły

wejście do szkoły od strony zielonej klasy

tylne wejście
 do szkoły

wejście do szkoły od strony parkingu

od 10.00
do 11.00

1 LOg

1LOp

1TIp

1TIg

od 11.00
do 12.00

1TLg

1TLp

1TBHg

1THAp

od 12.00
do 13.00

2LO

2TBM

2TI

2TH

od 13.00
do 14.00

2TL

3HT

3TB

3TI

od 14.00
do 15.00

3TL

---

3TM

---

 

Bardzo proszę Was o dbałość w zachowywaniu zasad bezpieczeństwa:

- przynieście wlasny długopis,

- po odbiór świadectwa przyjdźcie dokładnie o godzinie i minucie wyznaczonej przez Wychowawcę;

-  czekając na swoją kolej, zachowajcie 2-metrowe odległości, nie twórzcie skupisk ;

- załóżcie maseczki;

- używajcie rękawic / dezynfekujcie ręce.

 

Dyrektorka ZSOT
Joanna Walczak

18
Cze
EGZAMIN MATURALNY Z GEOGRAFII, FIZYKI I ASTRONOMII, FIZYKI, HISTORII ORAZ HISTORII SZTUKI

WEJŚCIE DO SZKOŁY NA EGZAMIN MATURALNY Z GEOGRAFII, W DNIU 19.06.2020 R. :

SALA 30 (WSZYSCY ZDAJĄCY Z TECHNIKUM) - OD FRONTU SZKOŁY

SALA 29 (3 LO, ZDAJĄCY NR 3) - OD FRONTU SZKOŁY

SALA GIMNASTYCZNA (POZOSTALI ZDAJĄCY Z 3 LO) - OD TYŁU SZKOŁY.

 

POSTAŁE EGZAMINY - WSZYSTKIE DNI, SALA 29, WEJŚCIE OD FRONTU

18
Cze
Miejsca szatni dla zdających egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. UWAGA! Zmiana sal egzaminacyjnych-nowa zmiana!!

 

Klasa

Data egzaminu

Numer/miejsce Sali egzaminacyjnej

Miejsce szatni3HT

22.06.2020R.

GIMNASTYCZNA (zamiast 30)

Szatnia przy Sali gimnastycznej

23.06.2020r.

GIMNASTYCZNA (zamiast 30)

Szatnia przy Sali gimnastycznej2TL

22.06.2020r.

30 (zamiast 41),

43 (zamiast42)

Sala 31

23.06.2020r.

5 37

49,50

 

Sala 36

3TI

23.06.2020r.

5 37

48,49,50

 

Sala 36

29.06-30.06

37,48

Sala 36

3TB

23.06.2020r.

30(zamiast 29)

Sala 31

29.06.-30.06.2020r.

1A/pracownia budowlana/

Szatnia przy sali

3TM

23.06.2020r.

42,43(zamiast 41)

Sala 31

3TM

29.06.-01.07.2020r.

5

Szatnia główna, boks I

18
Cze
Harmonogram wejść do szkoły podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie

Przypominamy o konieczności dostarczenia przed wejściem do szkoły oświadczenia.

Data

Klasa/grupa

Wejście do szkoły

22.06.2020r.

3HT – od 8.00

od strony Sali gimnastycznej

22.06.2020r.

2TL – od 8.00

frontowe

23.06.2020r.

2TL – od 7.00

frontowe

23.06.2020r.

3HT- od.9.00

od strony Sali gimnastycznej

23.06.2020r.

3TI-od 9.00

frontowe

23.06.2020r.

3TM, 3TB – od.9.00

od strony parkingu

29.06.-1.07.2020r.

3TM –pół godziny przed egzaminem

frontowe

29.06-30.06.2020r.

3TI–pół godziny przed egzaminem

od strony Sali gimnastycznej

29.06. -30.062020r.

3TB - pół godziny przed egzaminem

od strony pracowni budowlanej

17
Cze
EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Egzamin na poziomie podstawowym i rozszerzonym odbywać się będzie w sali nr 30.

Wejście do szkoły od frontu. W godzinach:

 • podstawa od 8:15,
 • rozszerzenie od 13:15.